IT, City Golf Tour, Deltävling 5

Uppdaterad: 2023-08-06   10:58Hämta nya sidor automatiskt

Priser
ELIT
1:a 630 €
2:a 420 €
3:a 250 €
4:a 200 €
5:a 180 €

BREDD
1:a 180 €
2:a 110 €
3:a 70 €

Resultat

Bredd
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 Snitt Diff Tot Par
1 Christian Fremling Botnia Minigolfklubb 29 28 29 31 33 29 29 29,7 5 208 -44
2 Anders Näslund Sundsvalls BGK 28 32 29 30 34 30 32 30,7 6 215 -37
3 Niklas Castenäs Sundsvalls BGK 34 25 27 38 30 30 32 30,9 13 216 -36
4 Fredrik Nilsson Sundbybergs BGK 26 30 31 31 37 28 35 31,1 11 218 -34
5 Per Viklund Sundsvalls BGK 30 31 33 34 36 34 30 32,6 6 228 -24
6 Jonas Renlund Botnia Minigolfklubb 35 34 32 43 31 34 37 35,1 12 246 -6
7 Kerstin Andersson Uppsala BGK 34 37 36 37 35 40 38 36,7 6 257 +5
8 Julia Finnholm Kalliojärvi MGK 38 43 37 42 43 36 37 39,4 7 276 +24
9 Karl-Johan Renlund Norrvalla Minigolf 41 44 43 38 39 40 40 40,7 6 285 +33

Elit
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 Snitt Diff Tot Par
1 Kevin Sundström Sundbybergs BGK 25 25 24 29 27 32 27 27,0 8 189 -63
2 Einar Mattsson Örnsköldsviks MGK 28 27 27 31 28 28 32 28,7 5 201 -51
3 Tommi Lantta Taivallahden Ratagolfseura 27 31 31 31 25 29 29 29,0 6 203 -49
4 Mattias Hägglöf Sundbybergs BGK 24 28 29 29 31 31 31 29,0 7 203 -49
5 Erik Hjalmarsson Skönsbergs SK 30 26 30 28 30 30 30 29,1 4 204 -48
6 Tom Ahlberg Botnia Minigolfklubb 30 28 29 32 31 27 27 29,1 5 204 -48
7 Eddie Söderlund Sundsvalls BGK 27 29 31 34 27 29 27 29,1 7 204 -48
8 Morgan Munter Sundsvalls BGK 31 32 28 29 28 28 31 29,6 4 207 -45
9 Mats Persson Örnsköldsviks MGK 34 27 29 26 30 31 31 29,7 8 208 -44
10 Simon Selin Örnsköldsviks MGK 29 30 29 27 35 27 32 29,9 8 209 -43
11 Harri Ojala Botnia Minigolfklubb 31 29 31 28 32 29 31 30,1 4 211 -41
12 Oscar Holmlund Sundsvalls BGK 31 31 34 31 27 27 30 30,1 7 211 -41
13 Joakim Ring Sundsvalls BGK 31 33 25 31 32 33 28 30,4 8 213 -39
14 Christer Sund Botnia Minigolfklubb 30 33 30 28 26 34 33 30,6 8 214 -38
15 Thomas Holmlund Sundsvalls BGK 33 26 28 35 30 31 33 30,9 9 216 -36
16 Jouni Valkjärvi Turun ratagolfseura 33 32 32 34 29 31 30 31,6 5 221 -31
17 Patric Jonsson Sundsvalls BGK 31 35 32 34 27 29 33 31,6 8 221 -31
18 Christian Söderqvist Sundbybergs BGK 32 29 34 33 32 31 33 32,0 5 224 -28
19 Mattias Röj Botnia Minigolfklubb 38 28 31 29 32 32 34 32,0 10 224 -28
20 Ari Åman Taivallahden Ratagolfseura 36 32 32 41 32 31 31 33,6 10 235 -17
21 Timo Metsäranta Manse 31 34 34 35 33 34 36 33,9 5 237 -15

Ungdom
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 Snitt Diff Tot Par
1 Josef Bane Sundsvalls BGK 31 28 37 30 29 29 30,7 9 184 -32
2 Jonathan Näslund Sundsvalls BGK 36 38 32 35 33 35 34,8 6 209 -7
3 Sam Selin Örnsköldsviks MGK 42 39 32 45 37 35 38,3 13 230 +14

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.19.44